MENU

Honorariums

Clarissa Abell '16
Phyliss Abell
Becky Berry
Virginia Cole
Linda Waldbesser
Law Offices of Peter F. Ferracuti, P.C.

Alex Alderdyce '16
Florence Alderdyce
Robert Seeger

Madelyn Anderson '16
Steve Anderson

Rachael Arns '15
Agnes Arns
Robert Arns
Thomas Hoklas
Timothy Hoklas
Tina Trybula

Betty Artus
Karen Artus ’83

Katie Bahl '04
Patricia Brennan ’73

Molly Bender '15
Susan Bender

Joseph Biros '15
Bill Biros
Karen Biros
Mary Clarkin
Dorothy Kabara
Eileen Pfeiffer
Cynthia Quigley

Carol Blitgen, BVM '58
Judee Hess Wernimont '58

Christopher Brewer '13
Brian Brewer
Nelda Cote

Sara Collins Brust '68
David Brust

Sara Bunta '14
William Bunta

Joanne Burrows, SC
SC Ministry Foundation

Bryan Byerly '16
Micahel Kane
Robin Kane
Martha Kolb

Jordan Cameron '16
Katherine Cameron
Geraldine Geffe
Tammi Motley
A. Muffler Bandit, Inc.

Sheila Jaeger Castaneda '73
Agnes Hughes '96

Lynsey Christensen '12
Keith Christensen

Patricia Christenson
Meredith Cutter Murphy '60

Sonia Colavita '15
Maria Colavita

Kyle Collins '16
Marty Collins

Peg O’Brien Connolly '62
Kathleen Brown

Joshua Cooper '15
April Fischer

Sergio Cruz '14
Carol Cruz

Alice Murphy Daly '31
Kathryn Daly Spinner '64

Tanner Denlinger '15
Jeremiah Donahue
John Knabel
Gail Ploessl

Monica Droll
Susan Droll Ciucki '73

Catherine Dunn, BVM
Lindsey Brown Brown Schieffer '07
Daniel Kucera, OSB
Sheryl Anne Schulte '71

Anthony Ebel '15
Erik Stene

Lucille Bodensteiner Fanning '39
Kathleen Fanning Bruen '71

Krista Fiorini '15
Deon Bolton
Debra Cassidy

Kevin Fitzgibbons '16
Ron Miller
Ann Touhy

Bertha Fox, BVM '54
Jacquelyn Brodnax Turner '67

Kay Frommelt
Margaret Hyndman '05
Mary Katherine Panther '95

Drew Furlano '14
Terry Berra
Ken Hanson
Ron Hanson
Karen Long

Charlie Gau
Walter Gau

Laura Gau '93
Walter Gau

Joseph Glovik
Jo Ann Hammel Lusser '61

Patricia Goffinet '10
Pamela Christensen Christensen-Goffinet '81

Matthew Griffith '16
John Connolly
Flora Foley
Ruth Griffith
Verda Krimm
Pamela Thomas
Laura Ware
Tracy Wilczynski

Mary Evans Haas '82
Joseph Evans

Sarah Hammond '16
John Grutz
Ronald Huff
Julie Piper
Willie Robinson

Jeanne Curran Harper '52
Rebecca Weilein Reding '76

Bryan Harris '16
Rosario Bailon
Leslie Blount
Jerry Harris
Skip Litt
Laura Orozco
Susan Schecter

Brendan Hartford
Mary Lynn Hartford '72

Genevieve Hartford
Mary Lynn Hartford '72

Mary Hartford
Mary Lynn Hartford '72

Tyler Hedtke '16
Denise Allison
Thomas Hedtke
Stephen Kaczmar
Justin Ryan
Network Computer Solutions of Eastern Iowa, Inc.

Christopher Hefner '16
Curtis Chipman

Jared Hill '13
Robert Ciecko

Jayson Hinrichsen '16
Jason Burkhart

Albert Hodapp
Albert Hodapp

Carolyn Hodapp
Albert Hodapp

Jordan Hohensee '16
Brad Hohensee
Kimberly Hohensee

Tayler Huppenthal
Gail Appel

Ethan Jelinek '14
Nelldeene Burt
Mark Jelinek
Robert Jelinek
Tom Ofa
Gretchen Stermer
Margaret West

Quentin Johnson '16
Larry Henderson
Karen Kleman
Jason Mascitti

Nzo Johnson '14
Jeff Upton

Vincentia Kaeferstein, BVM '52
Dolores Donohue Andrews '70

Andrea Keegan '16
Greg Keegan

James Kilker
Marie Petrone Kilker '54

Kathleen Kitch '72
Barb Mills

Kari Klein '11
Wesley Klein

Elle Kosciuk '15
Gregory Kosciuk

Joseph Kosciw '13
Anna Flesvig
Marjorie Herman

Jenna Kotas '14
John Kotas

Michael Kreiser '14
Kim Kreiser

John Kruick '13
Anonymous Donor
Gary Kruick

Alexandra Kurauskas '16
Brenda Kurauskas

Anneliese Lange '00
Debbie Lange

Anson Lindsey '16
Barbara Beckett
Ingrid Jansen
Joy Lynn Mleziva

Joan Lingen, BVM '61
Deborah Duehr '94
Kay Forkenbrock, OSF '61
Corine Bigolin O'Donnell '61
Barbara Roy '61
Sheryl Anne Schulte '71
Martha Whitis '95

Roman Lorentz '13
Maureen Battles
Gino Lus

Matthew Lozano '13
Lydia Bowers
Lucy Hook-Willman

Taylor Luczak '16
Judith Luczak

Eddie Lyon '15
Lorraine Lyon
Phillip Lyon
Arizona Cool Masters

Therese Mackin, BVM '50
Kevin Purcell
Sheryl Anne Schulte '71
Monica Seelman, BVM '73

Diana Malone, BVM
Mary Ann Heck Stroud '82

Sara Markelonis '16
Meg Duffy
William Duffy
Lorna Markelonis
Holly Ryan

Brian McCabe '13
Jeanne Borta
Janet Butler
Elaine McCabe
Mary McCabe
Robert McCabe
Barbarba Smith
Stephen Smith
Ann Tovella

Katherine McDonnell
Mary Ellen McDonnell Schmitt '66

Linda Mertz Meyers '72
Robert Meyers

Ann O’Hara Michalski '54
Pam Jochum


Carly Miller '16
Ron Miller

Samuel Mills '16
Philip Matheus
Betty Mills
Kristine Mills
Mary Ann Stoermer

Dylan Moen '15
Kim Good
James Hildebrand
Kelly Meiklejohn
Deborah Moen
Jackie Moen
Rebecca Noethe '96
Sandra Stemen

Frank Moran
Mary Moran Goblirsch '64

Patrick Moran
Mary Moran Goblirsch '64

Mira Mosle, BVM '65
Louise Schrank

Justin Mullady '14
Tony Clifford
Olivia Gravador
Debra Mullady
Pat Mullady

Kevin Murphy '15
Mary Layton
Therese Murphy
Margaret Shannon

Betsy Nauman '14
Karen Bahl
James Hefel
Christine Lambe
Linda Nauman

Mary Neumeister
Neumeister Animal Hospital

Brian O’Donnell '13
Betsy O'Donnell
Norene O'Donnell

Tyler Oehmen '13
Venida Fanara
Carmela Kitson
John Mutchek
Deborah Oehmen
Audrey Shores
Janice Shores
Maureen Williams

Joseph Parr '16
Jane Deluca
Georgann Parr
Kimberly Schrack
Melanie Schrack
Nancy Schrack
Francinne Pavlovic

Katherine Philipp-Guerra '13
Jeffrey Luerding

Nico Piscopo '14
Philip Dambach
James Fisher
Gina Piscopo
John Piscopo

Ina Pruzinskis '16
Ilga Pruzinskis

Andrew Redman '16
Michael Pancratz
Evelyn Redman
Linda Stuessy

Allison Roth '16
Barry Roth

Jacob Schaefer '14
Beverly Orlopp

Donald Schaefer
CRG Servics, Inc

Brian Schleier '15
Sandra Hernandez

Marjonell Schmelzer
Todd Ihde

Ryan Siems '16
Karen Hjelmeland

Jayde Sleeth '16
Sally Smith

Joshua Slone '16
Delores Allen

Kasey Stenger '14
Frank Bradtke
Olivia Mitchell
Anita Salvador
Buda Suarez

Amanda Stone '12
Kendill Stone

Danielle Stralow '15
Dana Nelson
Shirley Nelson

Kaitlyn Svestka '16
Amy Bruening
Bethany Dodd
Marlys Dodd
Dianne Fye

Sean Szarnych '16
Jean Baucom
Laura Bliss
Karen Coyne
Roy Grober
Coreen Keith
Brent Mason
Joesph Matecki
Julia Przybylski
Kathryn Swarczewski
Kathryn Szarnych
Nancy Szarnych
Patricia Szarnych

Maiya Tallakson '16
Charles Cook
Thomas Dorow
Mary Hart
Gail Havlovic
Wanda Jackson
Sally Langan
Barlene Replogle
Marty Wenning

Daniel Tatara '16
Jerome Noel
Robert Tatara

Allison Thein '15
Jill Meyer
Sharla Meyer
Janell Thein
Jeff Thein
Elaine Thurston

Maribeth Vasquez '14
Micaela Banks
Orlando Evischi
Nancy Merlak
Sara Connell

Arsenio Watlington '15
Judith Edwin
Brenda Georges
Catherine Georges
Debra Watlington

Theresa Wiegman '02
John Weigman, Jr.

Tyler Wills
Michael Hyland

Nicholas Woltkamp '15
Kris Brann
Beverly Hunt
Priscilla Hunt
Keith Woltkamp

Molly Wubben '16
Betty Wubben

Carmelle Zserdin, BVM '61
Diane Phillips Siese '05

  • Fall Visit Days 2014
  • CES holiday parties 2014
  • Timesaver